Duyurular

Ulusal Fotoğraf Yarışması

Dört mevsimi bir gün içerisinde görebileceğimiz tek yerdir Yalova. Bu şehir hem tarihiyle hem de doğasıyla muhteşem bir şehirdir. 
Bir şehir doğası, insanı, sanatı, kültürü ile fotoğraflandığında geçmişini korumuş ve geleceğe taşınmış olur.
Fotoğraf sanatı aracılığı ile Yalova sınırları içerisinde doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra kültürünü de yurt içi ve yurt dışında tanıtmak ve kente ait bir görsel bellek oluşturmak için Yalova Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir .

Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://78.186.248.137/ 

adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

Sayın Bakanımız Dr.Berat ALBAYRAK’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15.Temmuz.2016. tarihinde ülkemiz , yakın tarihinin en alçakça girişimlerinden birini yaşadı. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca birçok anti demokratik girişimlerle ve darbelerle önü kesilmek istenen Türkiye, üç yıl önce bugün hain bir kalkışma ile karşı karşıya kaldı.

Türk milleti, kendi iradesine ve demokrasisine vurulmak istenen darbeye karşı asırlar boyu unutulmayacak bir direniş göstermiştir. Kahraman milletimiz kendi kazanımlarını, dâhili ya da harici hiçbir odağa teslim etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 

15 Temmuz direnişi, bu topraklarda Türk milletinin geleceğine kast eden tüm girişimlerin başarısız olmaya mahkûm olduğunun en önemli örneklerinden biri olmuştur. 

O gece şehit düşen 251 insanımız ve 2 binden fazla gazimiz ile milletimiz, bağımsızlığını ve egemenliğini koruma noktasında bedel ödemekten kaçınmayacağını da ortaya koymuştur. 

Bizlere düşen de iradesini ve çocuklarının geleceğini korumak için her türlü fedakârlığı göze alan milletimizin refahını artırmak ve aydınlık bir gelecek inşa edebilmek amacıyla gayret göstermektir.

En büyük gayesi mensubu olduğu milletin ekonomik koşullarını iyileştirmek ve katma değer sağlamak olan tüm mesai arkadaşlarımın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Dr. Berat Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı

30.Vergi Haftası Etkinleri Vergi Paneli Düzenlendi.

24/04/2019 Tarihinde Yalova Halk Eğitim Salonunda, Prof. Dr. Selami ÖZCAN Moderatörlüğünde;
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof .Dr. Mehmet KARAKAŞ “Kayıt Dışı Ekonominin Nedenleri ve Sonuçları” ve Dr.Mahmut KÜÇÜKOĞLU “Vergilendirmenin Ekonomik Büyümeye Etkisi” Konularında Panel düzenlenmiştir.

                     

“VERGİ” PANELİ DÜZENLENDİ

24/04/2019-YALOVA

30. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Defterdarlığımız ile Yalova Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “Vergi” konulu panel 24.04.2019 tarihinde Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. 1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası, vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması amacıyla toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Bakanlığımız Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri ile yürütülmektedir.

Panel, öncelikle yapılan bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın hazırladığı tanıtım filminin gösteriminin ardından açılış konuşması Defterdar Vekilimiz Mustafa KARADENİZ tarafından yapıldı. Daha sonra söz alan Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa AKPINAR verginin tanımına ve toplumda vergi bilincinin oluşturulmasına vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirmişlerdir.

Vali Yardımcımız Dr. Ahmet Kurt’un konuşmaları sonrasında Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selami ÖZCAN’ın moderatörlüğünü yaptığı panelimizde; Yalova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ “Kayıt Dışı Ekonominin Nedenleri ve Sonuçları”, Dr. Öğr. Üyesi Mahmut KÜÇÜKOĞLU “Vergilendirmenin Ekonomik Büyümeye Etkisi” ve Gelir İdaresi Grup Başkanı Mustafa AKPINAR “Gelir İdaresi Başkanlığı, Sunulan Hizmetler ve Kariyer Planlaması” konularında konuşma yapmışlardır.

Panelimiz konuşmacılara plaket sunulmasıyla son bulmuştur.