Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Sayın Bakanımız Dr.Berat ALBAYRAK’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15.Temmuz.2016. tarihinde ülkemiz , yakın tarihinin en alçakça girişimlerinden birini yaşadı. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca birçok anti demokratik girişimlerle ve darbelerle önü kesilmek istenen Türkiye, üç yıl önce bugün hain bir kalkışma ile karşı karşıya kaldı.

Türk milleti, kendi iradesine ve demokrasisine vurulmak istenen darbeye karşı asırlar boyu unutulmayacak bir direniş göstermiştir. Kahraman milletimiz kendi kazanımlarını, dâhili ya da harici hiçbir odağa teslim etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 

15 Temmuz direnişi, bu topraklarda Türk milletinin geleceğine kast eden tüm girişimlerin başarısız olmaya mahkûm olduğunun en önemli örneklerinden biri olmuştur. 

O gece şehit düşen 251 insanımız ve 2 binden fazla gazimiz ile milletimiz, bağımsızlığını ve egemenliğini koruma noktasında bedel ödemekten kaçınmayacağını da ortaya koymuştur. 

Bizlere düşen de iradesini ve çocuklarının geleceğini korumak için her türlü fedakârlığı göze alan milletimizin refahını artırmak ve aydınlık bir gelecek inşa edebilmek amacıyla gayret göstermektir.

En büyük gayesi mensubu olduğu milletin ekonomik koşullarını iyileştirmek ve katma değer sağlamak olan tüm mesai arkadaşlarımın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Dr. Berat Albayrak

Hazine ve Maliye Bakanı